Kliknite na kartu za pregled projekata u županiji.

Informacije o županiji

Informacije o županiji:

Više informacija o županiji:

ŽUPANIJSKA KOMORA SLAVONSKI BROD
Matije Mesića 9,
35000 Slavonski Brod
tel. +385 (0)35 448 583
fax +385 (0)35 448 591
hgksb@hgk.hr

Osoba za kontakt:
Krešimir Rudec (krudec@hgk.hr)

Print Karta
Projekt Povećanje kapaciteta i daljnji razvoj drvno-prerađivačke tvrtke Vedrana d.o.o.
LokacijaGrgura Ninskog bb, 35400 Nova Gradiška. Proizvodni pogoni nalaze se u Industrijskom parku Nova Gradiška, 2 km od naplatnih kućica autoceste A3, 0,5 km od centra Nove Gradiške. Županijsko središte Slavonski Brod udaljeno je 45 km, dok je glavni grad Zagreb udaljen 145 km. Najbliža morska luka Rijeka udaljena je 303 km, dok je najbliža riječna luka Vukovar udaljena 158 km (pogodno za transport robe po Dunavu). Udaljenost od graničnog prelaza Srbija 150km, granični prijelaz s Mađarskom 122km, granični prijelaz s Slovenijom 174 km.
Područje u kojem je tvornica smještena bogato je šumama listopadnog drveća.
Županija
  • Brodsko-posavska županija
  • OpisTvrtka Vedrana d.o.o. osnovana 1998. godine, a 2011. g. započela je s proizvodnjom širinskih i dužinsko-širinskih lijepljenih ploča. U periodu od 2015. do 2017. proširila je svoje kapacitete na 450 m3/mj. masivnih hrastovih i bukovih ploča, a godišnja proizvodnja za 2017. iznosi više od 4.000 m3 gotovih ploča. U tvornici se proizvode širinske i dužinsko-širinske lijepljene ploče hrasta, jasena i bukve klase A/B i B/C, drveni podovi od hrasta i jasena, masivne ploče od hrasta i bukve. Tvrtka stalno zapošljava 110 osoba, a 95% proizvoda izvezeno je u zemlje EU (Italija, Austrija, Njemačka, Slovenija, Francuska). Tvrtka želi povećati kapacitete te pokrenuti daljnji razvoj proizvodog pogona, odnosno proizvodnju s više finalnih proizvoda (stolova, kreveta i podova). Ulaganjem bi se osiguralo zapošljavanje najmanje 30 novih zaposlenika. U planu je također i izgradnja tvornice briketa 100 t / mjesečno te kogeneracijskog postrojenja 1,2 MWh električne energije i 3,8MWh toplinske energije.
    Djelatnost

Industrija

Predviđeni izvori financiranja
    Vrijednost projekta€15.000.000,00
    Iznos opisnoPotrebno ulaganje odnosi se na: modernizaciju proizvodnih linija za proizvodnju masivnih drvenih ploča te proizvodnju višeslojnih ljepljenih podova iz lamele i furnira; novu proizvodnu liniju s pilanom i doradom; kupovinu CNC strojeva za obradu namještaja (stolovi, kreveti, komode, stolice); trafostanicu od 3MW; obrtni kapital.

Do sada je nositelj projekta odabrao opremu za sušaru i potpisao ugovore za dizajn i savjetodavne usluga i novi silos. Ventilacijska oprema s povratom toplog zraka je već instalirana. Kupljeno je dodatno zemljište i hala, a u tijeku je izgradnja sušara od 1.200 m3 i parionice.

Mogućnost sudjelovanja u projektu
    Traži se investitor